Ratownicy kontra rząd. Dziś rozmowy ostatniej szansy

10 Maja 2017, 9:18

Ratownicy medyczni zaprosili na dziś do negocjacyjnego stołu przedstawicieli rządu. Od wyniku rozmów uzależniają ostateczną decyzję dotyczącą ogólnopolskiego protestu. Poprzednie rozmowy zakończyły się fiaskiem.

Dziś będzie obradował Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych. Chcemy, żeby każdy ratownik miał szansę się wypowiedzieć na temat terminu i formy protestu. Mamy już pewne propozycje, ale jesteśmy też otwarci na pomysły, które zgłoszą nam ratownicy – mówi Roman Badach-Rogowski, szef Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego i dodaje, że zaproszenie do rozmów trafiło także do przedstawicieli rządu. – Od wyniku dzisiejszych rozmów uzależniamy decyzję dotycząca dalszych działań – mówi Badach-Rogowski.

Przypomnijmy, że ostatnie rozmowy ratowników medycznych z wiceministrem zdrowia Markiem Tombarkiewiczem nie doprowadziły do porozumienia. Ratownicy domagają się podwyżek, niezależnie od formy zatrudnienia, 800 zł brutto od teraz, 1200 zł od września 2017 roku, a od września 2018 roku 1600 zł brutto. Rząd proponuje ratownikom połowę tej kwoty.

Aleksandra Smolińska

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

pogba Środa, 10 Maja 2017, 13:40
tak odrazu wam nawalą po 2 miliony..czego nie poszliscie do tuska czy kopaczowj po pieniądze..teraz wszyscy do pisu tylko po podwyzki ...
Lol Środa, 10 Maja 2017, 20:45
Lepiej wspomoz ten protest bo jak sie cos wydarzy to sam bedziesz udawal ratownika ... nie bedzie komu jezdzic za tak kiepskie pieniadze