Jakie zdrowotne tematy pojawią się dziś w Sejmie?

11 Maja 2017, 8:02

Dziś sejmowa Komisja Zdrowia rozpatrzy poprawki do rządowego projektu dot. m.in. ratunkowego dostępu do leków. Zbierze się też kilka zdrowotnych zespołów parlamentarnych.

Poprawki zgłoszone do ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej w trakcie drugiego czytania dotyczą m.in. wycofania się z planów ograniczenia uprawnień do wydawania części leków w aptekach technikom farmaceutycznym. Proponowane zmiany dotyczą również procedury refundacyjnej i zapisów wprowadzających receptę na tabletki ellaOne.

W Sejmie o przyszłości Inspekcji Sanitarnej i skutkach sieci szpitali

Parlamentarny Zespół do spraw Organizacji Ochrony Zdrowia zajmie się dziś tematem przyszłości Państwowej Inspekcji Sanitarnej w kontekście planowanych reform. Parlamentarny Zespół ds. Sprywatyzowanych Szpitali  omówi sytuację pracowników w sieci szpitali prowadzonych przez Grupę Nowy Szpital Holding SA. Parlamentarny Zespół ds. Zintegrowanego Wielodyscyplinarnego Systemu Profilaktyki, Diagnostyki i Leczenia Chorób Nowotworowych w Polsce Zachodniej "INPRONKO"  zajmie się tematem: Protonoterapia zwiększa szanse wygrania z nowotworami. Rozwój innowacyjnej metody leczenia w Polsce. Parlamentarny Zespół ds. regulacji rynku farmaceutycznego będzie dyskutował na temat suplementów diety.

Redakcja

Foto: Sejm/K.Białogórski

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz