UK: Liberałowie mają plan na kryzys w NHS

12 Maja 2017, 13:49

Brytyjska partia Liberalnych Demokratów obiecała przeznaczyć dodatkowe 6 miliardów funtów na NHS i system opieki socjalnej, jeśli wygra wybory parlamentarne 8 czerwca.

Obietnica wyborcza ma być sfinansowana z 1 proc. wszystkich stawek podatku dochodowego. Nowe finansowanie ma być przeznaczone wyłącznie na potrzeby funduszu zdrowotnego.

Liberałowie twierdzą, że mają plan na rozwiązanie problemów NHS

NHS aktualnie zmaga się z poważnymi problemami finansowymi, ale jak podkreśla partia, to jedynie wierzchołek problemów opieki zdrowotnej w kraju. Zwiększenie finansowania to pierwszy z pięciopunktowego planu reformy zdrowotnej i opieki społecznej, aby zrównoważyć budżet.

Partia również zamierza wprowadzić specjalny program podatkowy Health and Care Tax, który pokaże dokładne wydatki na świadczone usługi. W planie partii jest również prowadzenie konwentu, podczas którego odbędą się międzypartyjne konsultacje nad opieką zdrowotną. W ramach konwentu podjęte zostaną rozmowy z pacjentami, personelem NHS oraz pozostałymi pracownikami opieki społecznej i zdrowotnej, w celu ustanowienia trwałej i stałej podstawy finansowej funduszu.

Aktualny „Plan Zrównoważonego Rozwoju i Reformy” do kosza

Liberałowie planują wstrzymanie „Planu Zrównoważonego Rozwoju i Reformy”, który ma zacząć działać w Wielkiej Brytanii. Zapowiedziano również podwyżki płac dla pracowników NHS, wsparcie w zakresie zdrowia psychicznego w postaci 10 tys. nowych pracowników oraz wprowadzenie niezależnie opracowywanego co trzy lata, budżetu na wydatki służby.

JanKa

Źródło: PharmaTimes 

Foto: parliament.uk

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz