Berlin: Spotkanie grupy roboczej B20 ds. ochrony zdrowia

22 Maja 2017, 9:11

W ubiegłym tygodniu w Berlinie odbyło się spotkanie grupy roboczej B20 do spraw ochrony zdrowia. Grupa jest nową inicjatywą B20 niemieckiej Prezydencji G20.

Powstała w lutym 2017 r. i liczy 92 członków z 24 krajów. Grupą kierują szefowie firm Bayern, Merck i Philips, a w pracach uczestniczą także m.in. szefowie lub członkowie zarządów Novartis, Pfizer, Siemens, Boston Consulting Group i Banku Światowego.

Zdrowotne rekomendacje dla państw

Pomimo krótkiego okresu działania, od lutego grupa robocza opracowała uzgodnione w ramach B20, rekomendacje branżowe dla głów państw i rządów G20 oraz wręczyła je ministrom zdrowia Niemiec i Argentyny. Rekomendacje dotyczą m.in. wyzwań i szans związanych z rozwojem nowych technologii, profilaktyki i budowania ponad granicami infrastruktury, zagrożeń powodowanych przez światowe epidemie, likwidacji do 2020 roku 10 najgroźniejszych chorób tropikalnych zgodnie z mapą drogową Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), ochrony danych i zapobiegania cyberatakom na instytucje zdrowia, oraz idei opracowania narodowych strategii ochrony zdrowia w krajach G20.

AS

Źródło: Pracodawcy RP

Foto: B20 Germany tt

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz