Ustawa o POZ wkrótce trafi na rząd?

30 Maja 2017, 11:42

W ministerstwie zdrowia robimy ostatnie szlify do projektu ustawy o POZ. Do dalszych prac ustawa powinna trafić jeszcze przed wakacjami – mówił dziś w PR 1 minister zdrowia K. Radziwiłł. 

To, zdaniem ministra Konstantego Radziwiłła, jedna z ważniejszych zmian systemowych, jakie chce wprowadzić ministerstwo zdrowia, obok na przykład ustawy o sieci szpitali. Założenia do ustawy o POZ powstały już wiele miesięcy temu. Potem projekt był pod wieloma względami modyfikowany, zgodnie z sugestiami środowiska lekarzy rodzinnych, którzy nie kryli krytycznych uwag pod adresem pierwotnej wersji ustawy. Wygląda na to, że po wielomiesięcznych konsultacjach ustawa wkrótce opuści mury MZ i trafi do prac w rządzie.

Wkrótce lista szpitali, które wejdą do sieci

Minister zdrowia K. Radziwiłł odniósł się także do zmian w funkcjonowaniu szpitali. - Czas do jesieni to czas na przygotowania do sieci szpitali. Teraz pracujemy bardzo intensywnie nad rozporządzeniami, które dotyczą szczegółów tej reformy. Miedzy innymi nad obliczeniem ryczałtu, który będzie podstawą wynagrodzenia dla szpitali. Prace są na ukończeniu i mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze. Teraz jest też czas podejmowania ostatnich decyzji dotyczących zmian zarządczych w szpitalach. Dotyczy to m.in. konsolidacji szpitali lub oddziałów szpitalnych – mówił Radziwiłł w PR 1.

Minister potwierdził także, że już 27 czerwca zostanie opublikowana lista szpitali, które wejdą do sieci. - Te szpitale, które nie znajdą się w sieci, będą jak do tej pory zdobywać kontrakty. To co się faktycznie zmienia, to sytuacja pacjenta – podkreślił Radziwiłł.  

Aleksandra Smolińska

Źródło: PR1

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Piter Poniedziałek, 05 Czerwca 2017, 22:31
"trafi na rząd"..? a cóż to za polszczyzna?