Senacka Komisja Zdrowia za receptą na ellaOne

30 Maja 2017, 15:31

Senacka Komisja Zdrowia przyjęła projekt ustawy dotyczący ratunkowego dostępu do leków i recepty na ellaOne bez poprawek. Teraz projekt trafi na posiedzenie plenarne Senatu. Głosowanie prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu.

Jak można się było spodziewać, najwięcej kontrowersji w projekcie wzbudziła kwestia recepty na tzw. antykoncepcję awaryjną, chociaż już nie tak wiele jak podczas prac w Sejmie. Senatorowie opozycji pytali dlaczego ministerstwo zdecydowało się uregulować kwestie ellaOne w nowelizacji, która dotyczy zupełnie innych tematów. - Jedynym powodem jest to, że w Polsce wszystkie środki antykoncepcyjne są sprzedawane na receptę - bronił decyzji MZ wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz.

Ustawa wprowadza także ratunkowy dostęp do leków i zmiany w procedurze refundacyjnej, ale oba te tematy nie wzbudzały dziś dużego zainteresowania wśród Senatorów. Ostatecznie uchwalona przez Sejm w ubiegłym tygodniu ustawa, dziś została przyjęta przez senacką Komisję Zdrowia bez poprawek. Głosowanie prawdopodobnie jeszcze na tym posiedzeniu Senatu.

AS

Źródło: Senat

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz