Facebook chce sięgnąć po budżety firm farmaceutycznych

31 Maja 2017, 9:20

Na początku czerwca w Nowym Jorku organizowany jest szczyt poświęcony zdrowiu, którego organizatorem jest Facebook. Szczyt organizowany jest pod hasłem „Zdrowie w erze mobilności”.

Spotkanie skierowane jest przede wszystkich do marketingowców działających w przemyśle farmaceutycznym, choć organizatorzy podkreślają, że inni liderzy z sektora opieki zdrowotnej są mile widziani.

Trudności farmaceutycznych reklamodawców

W przeciwieństwie do Google i Twittera, do zeszłego roku Facebook nie posiadał zespołu do współpracy nad kampaniami reklamowymi firm farmaceutycznych. W listopadzie firma po raz pierwszy zaprezentowała funkcję ISI firmom farmaceutycznym. Funkcja ta pozwala firmom farmaceutycznym publikować reklamę na Facebooku, ale zawierającą wymagane informacje dotyczące bezpieczeństwa. Po wdrożeniu funkcji Bayer uruchomił pierwszą kampanię reklamową Facebooka dla leków na stwardnienie rozsiane.

Co wolno firmom farmaceutycznym?

W przeciwieństwie do innych branż, przemysł farmaceutyczny napotyka na ograniczenia dotyczące sposobu promowania swoich produktów. Dla przykładu firma farmaceutyczna decydująca się na kampanię na Facebooku, może kierować ją tylko do osób, które „polubiły” ich stronę lub pasowała do określonego profilu demograficznego. Nie wolno natomiast kierować reklam do konkretnych osób na podstawie choroby, którą Facebook wie lub podejrzewa, że mają.

Szacuje się, że zespoły marketingowe firm farmaceutycznych wydały 1,64 mld dolarów na reklamy mobilne i internetowe. Przewiduje się również, że do 2019 roku liczba ta wzrośnie do 2,55 mld dolarów.

JanKa

Źródło: CNBC

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz