MZ buduje portal o prokreacji za ponad 700 tys. zł

05 Czerwca 2017, 10:47

Ministerstwo zdrowia wyda ponad 700 tys. złotych na portal internetowy, który ma promować naturalne metody rozrodczości – m.in. kalendarzyk małżeński. Konkurs wygrała firma, której właściciele prowadzą także klinikę naprotechnologiczną. W klinice tej zatrudniony jest m.in. prof. Bogdan Chazan.

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że ministerstwo zdrowia planuje wydać ponad 700 tysięcy złotych na zbudowanie portalu, który ma promować rozrodczość. Sprawa ta wzbudziła spore kontrowersje. Między innymi z uwagi na wytyczne ministerstwa – portal ma promować m.in. tzw. kalendarzyk małżeński. Warto przypomnieć, że na początku roku ruszył już jeden portal poświęcony zdrowiu, który finansuje ministerstwo. Prowadzi go PAP. Mimo to, resort nie zrezygnował z pomysłu stworzenia kolejnej strony internetowej. Jak się dowiedzieliśmy przygotuje go firma, której właściciele prowadzą także klinikę naprotechnologiczną, w której zatrudniony jest profesor Bogdan Chazan.

700 tyś złotych trafi do firmy, której właściciele prowadzą klinikę naprotechnologii

Jak się dowiadujemy, ministerstwo zdrowia wybrało już firmę, która uruchomi i poprowadzi portal informacyjny na temat zdrowia prokreacyjnego. Ponad 700 tys. zł dostanie firma Macsense Sp. z o. o. Na swojej stronie firma ta deklaruje, że ma doświadczenie w prowadzeniu projektów dla publicznych instytucji, pracowała także m.in. dla radia Wnet. 

Właściciele spółki Macsense jednocześnie są założycielami mieszczącego się na warszawskim Ursynowie „Instytutu Rodziny” - kliniki naprotechnologicznej.

Profesor Chazan zatrudniony w klinice, której właściciele zbudują finansowany przez MZ portal o prokreacji

Jednym z lekarzy zatrudnionych w „Instytucie Rodziny” jest prof. Bogdan Chazan. Według informacji na stronie tej kliniki prof. Chazan pracuje w niej od kwietnia 2015 roku.

To już kolejny raz, kiedy prof. Bogdan Chazan pojawia się w kontekście działań podejmowanych przez ministerstwo zdrowia. Kilka tygodni temu został powołany przez ministra Radziwiłła w skład ministerialnego zespołu, którego zadaniem jest wypracowanie nowej wersji standardów opieki okołoporodowej. 

Aleksandra Smolińska

Źródło: MZ

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

Mkot Wtorek, 06 Czerwca 2017, 19:11
Precz z kato kato-islamistami i ich obsesja na punkcie wladzy nad kobieca plodnoscia! Wynocha!
Zniesmaczona Wtorek, 06 Czerwca 2017, 12:10
To jest niedorzeczne. Rozumiem katolickie poglądy ale większość osób uprawia seks przed ślubem i fajnie by było gdyby jednak zabezpieczali się czymś więcej niż kalendarzykiem małżeńskim, bo inaczej dzielnie obciążą służbę zdrowia kosztem stabilizacji HIV. Nasze Państwo promuje metodę, która może dotyczyć tylko części społeczeństwa?! SERIO?