Warszawa zapłaci za in vitro

07 Czerwca 2017, 9:26

W ciągu najbliższych sześciu miesięcy w stolicy ruszy samorządowy program in vitro. Szansę na refundowany zabieg będą miały osoby, które ukończyły 25 rok życia. Limit wieku to 40 lat.

Warszawa wzięła przykład z Łodzi, Sosnowca, Poznania czy wielu innych, które zdecydowały się wyręczyć w tym państwo, po tym, jak minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zlikwidował rządowy program finansowania in vitro. 

- Program polityki zdrowotnej nazywać się będzie "Stołeczna kampania na rzecz wspierania osób dotkniętych niepłodnością, z wykorzystaniem metod zapłodnienia pozaustrojowego". Jest to program dwuletni - mówi Gabriela Szustek, stołeczna radna z PO.

Z programu będą mogły skorzystać zarówno małżeństwa, jak i pary żyjące w związkach nieformalnych. Miasto dofinansuje trzy procedury, do kwoty pięciu tysięcy złotych. Szansę na refundowane in vitro będą miały osoby, które ukończyły 25. rok życia. Limit wieku to 40 lat. 

W tym tygodniu program zostanie wysłany do zaopiniowania do Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Zdaniem przedstawicieli warszawskiej komisji zdrowia, w ciągu najbliższych sześciu miesięcy uda się zakończyć całą procedurę prawną. 

AS

Źródło: TOK FM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz