Nowoczesna wspiera pracowników medycznych

07 Czerwca 2017, 12:13

Dziś na Sejmowej Komisji Zdrowia zaplanowano pierwsze czytanie rządowego projektu dot. płac minimalnych w ochronie zdrowia. Pod Sejmem przeciwko projektowi pikietują młodzi lekarze. Z naszych rozmów wynika, ze mają wsparcie klubu Nowoczesna.

Jak wyjaśnił w rozmowie z nami wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia, Marek Ruciński z Nowoczesnej, nie można myśleć o naprawie systemu ochrony zdrowia jeśli nie zatrzymamy w kraju młodych lekarzy. Dlatego na dzisiejszym posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia Nowoczesna zamierza złożyć wniosek o procedowaniu rządowego projektu jednocześnie z projektem obywatelskim. - To wynika z dobrej praktyki sejmowej ale także z regulaminu - wyjaśnia Marek Ruciński. - Będziemy wspierać młodych lekarzy. Liczymy, że naszą poprawkę wesprą też posłowie PiS. Ruciński przypomniał, że stawki, o które walczą teraz rezydenci, kilka lat temu popierał tez obecny minister zdrowia K. Radziwiłł, będąc wówczas szefem samorządu lekarskiego.

Z naszych rozmów z pikietującym dziś pod Sejmem młodymi lekarzami wynika, ze spotkali się już z opozycyjnymi klubami w sejmie, żeby wyjaśnić im swoje postulaty i namówić do poparcia obywatelskiego projektu dotyczącego płac minimalnych. Do spotkania z przedstawicielami klubu PiS jak dotąd jednak nie doszło.

Aleksandra Smolińska

Foto: Sejm/Białogórski

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz