Reforma Trumpa wciąż bez pełnego poparcia konserwatystów

14 Czerwca 2017, 9:27

W USA trwają prace nad wprowadzeniem ustawy Affordable Health Care Act zastępującej dotychczas działający Obamacare. W pierwszym głosowaniu projekt został odrzucony przez Demokratów i część mniej przekonanych Konserwatystów. Po kilku poprawkach, nad projektem debatują obie strony Senatu.

Nie wszyscy republikanie chcą ustawy w obecnej formie

Część Konserwatystów podkreśla, że nie chce popierać ustawy, która uchyliłaby część przepisów zawartych w Obamacare. I wymieniają na przykład przepis zapewniający ochronę zdrowia na ogólnych warunkach osobom, które posiadają  niepewną  historię chorób.

Dyskusjom podlega również kwestia, która mówi o utrzymaniu części podatków związanych z Obamacare, które mają zapewnić 133 mld dolarów oszczędności. Wpłynęłoby to na koszt ubezpieczeń prywatnych.  Na to nie chcą się zgodzić Republikanie, uważający, że w przypadku przyjęcia ustawy, pozostawienie podatków z czasu Obamacare jest nie do przyjęcia.

Nie są znane jeszcze prognozy Kongresowego Biura Budżetowego

Póki co rozmowy trwają a Senat chce wyczerpać wszelkie sporne kwestie, żeby ułatwić potem gładkie wejście w życie ustawy. Prawodawcy  wciąż czekają na wynik analizy Kongresowego Biura Budżetowego.

Przed Senatem stoi decyzja odnośnie jednej z najbardziej znaczących zmian, decydującej o zdrowiu i finansach publicznych na przestrzeni kolejnych lat.

JanKa

Źródło: CNN

Foto: tt

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz