Liroy-Marzec: Trzeba wrócić do pomysłu upraw narodowych

20 Czerwca 2017, 16:15

Trochę czasu zajęło zanim znaleźliśmy się na tej sali z tym projektem – mówił dziś w Sejmie jeden z jego autorów, poseł Piotr Liroy-Marzec. Jak podkreślił były już poseł klubu Kukiz’15, cieszy go osiągnięty kompromis, ale w ustawie jest jeszcze sporo braków. 

- To była długa droga, ale ta droga tak naprawdę dopiero się zaczęła. Z niektórymi rzeczami się nie zgadzam. Jedną z nich jest na przykład to, że powinniśmy mieć narodowe uprawy marihuany do celów leczniczych. Doświadczenia wszystkich krajów, które uprawiają medyczną marihuanę pokazują, że przedostanie się tego surowca na rynek rekreacyjny jest praktycznie niemożliwe. Mówienie w ten sposób jest oszukiwaniem ludzi. Uprawa narodowa jest potrzebna pacjentom. Tę ustawę budowaliśmy przecież właśnie dla pacjentów. Będę dalej rozmawiał ze wszystkimi na ten temat. Mam nadzieję, że klub PiS spojrzy na to jeszcze raz i da się przekonać, żeby te uprawy narodowe w jakimś stopniu jednak istniały – mówił dziś w Sejmie poseł Piotr Liroy-Marzec.

Pacjenci nie mogą sobie pozwolić na dalsze przeciąganie prac nad ustawą. Bardzo się cieszę, że udało się osiągnąć kompromis, ale na pewno wrócimy do sprawy – zadeklarował na koniec poseł Liroy-Marzec. 

Aleksandra Smolińska

Źródło: Sejm

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz