W Sejmie głosowanie nad leczniczą marihuaną

22 Czerwca 2017, 7:54

Dziś ostatni dzień posiedzenia Sejmu. W planach między innymi głosowanie nad projektem ustawy legalizującej tzw. medyczną marihuanę. Senat odłożył prace nad rządowym projektem o minimalnych wynagrodzeniach w zdrowiu na przyszły tydzień.

Kończą się prace nad projektem ustawy dotyczącym legalizacji tzw. medycznej marihuany. Dziś Sejm zagłosuje nad całością ustawy. W trakcie drugiego czytania nie zostały do niej zgłoszone poprawki. Większość klubów parlamentarnych popiera osiągnięty w tej ustawie kompromis, chociaż w trakcie prac w specjalnej podkomisji zdrowia zniknęło z niej wiele kluczowych zapisów, np.: dotyczących upraw narodowych. Niespodzianki raczej nie będzie i ustawa zostanie dziś przyjęta przez Sejm.

Przerwa w pracach nad minimalnym wynagrodzeniem

Wczoraj marszałek Stanisław Karczewski złożył wniosek o odłożenie prac nad rządowym projektem ustawy o płacach minimalnych w ochronie zdrowia. Senat zgodził się z tą propozycją. Według zapowiedzi senatorowie wrócą do prac nad ustawą na kolejnym posiedzeniu, które prawdopodobnie odbędzie się już w przyszłym tygodniu. Szerzej pisaliśmy o tym tutaj

Redakcja

Foto: Sejm/K.Białoskórski

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz