Rusza brytyjski program walki z rakiem. Specjalny fundusz wart jest 20 mln funtów

28 Czerwca 2017, 13:58

Wcześniejsze wykrycie raka poprzez rozeznanie medycznych i niemedycznych zestawów danych przy użyciu maszyny oraz sztucznej inteligencji, jest jednym z ośmiu kluczowych zadań określonych przez Cancer Research UK.

Właśnie te problemy są celem programu Grand Challenge Fund organizowanym przez organizację Cancer Research.

20 mln funtów przeznaczonych dla zespołów zgłoszonych do konkursu

Grand Challenge Fund to program oferujący serię nagród w wysokości w sumie 20 mln funtów, które będą przyznawane przez pięć lat. Nagrody są przeznaczane na finansowanie badań nad nowymi metodami, które stanowią kamienie milowe w osiągnięciu postępu w walce z chorobą nowotworową.

Główne założenia Grand Challenge Fund

W tej rundzie Cancer Research UK daje zadanie grupom naukowym, na opracowanie metod zapobiegania lub leczenia raka w oparciu o mechanizmy, które określają swoistość tkanki niektórych genów nowotworowych, ukazują nowe podejście do badań nad nowotworami i zwiększają skuteczność w zwiększeniu odporności organizmu,  określają mechanizmy leczenia do większej przyswajalności oraz ograniczają toksyczność tych metod.

Celem jest też określenie mechanizmów, które powodują rozwój raka bez rozpoznawalnej mutagenezy, takiej jak otyłość.

Mobilizacja największych umysłów

Naukowcy z różnych krajów, środowisk i dyscyplin będą oceniani przez organizację charytatywną, aby wykorzystać ich połączoną wiedzę do rozwiązania kluczowych problemów. Zespoły mają pół roku na przedstawienie propozycji konspektu, zanim zostaną one ogłoszone jesienią.

W ubiegłym roku, w pierwszej fazie inicjatywy, dziewięć pionierskich zespołów, sklasyfikowało 56 propozycji na siedem wyszczególnionych wyzwań ogłoszonych przez Grand Challenge.

JanKa

Źródło: PharmaTimes

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz