Jest projekt nowej listy leków refundowanych

23 Czerwca 2017, 10:36

Ministerstwo zdrowia opublikowało projekt listy leków, które będą refundowane od 1 lipca. To dobre wiadomości przede wszystkim dla chorych na raka jelita grubego – długo oczekiwane zmiany w programie lekowym, który ich dotyczy właśnie zostały wprowadzone.

Długo oczekiwana zmiana w leczeniu raka jelita grubego

Z nowej listy leków refundowanych najbardziej ucieszą się chorzy na raka jelita grubego. Ministerstwo zdrowia od 1 lipca wprowadza zmiany do programu lekowego – znajdą się w nim dwa nowe leki, ale zmieniony zostanie też schemat podawania tych, które już były refundowane. O te zmiany od wielu miesięcy apelowali nie tylko pacjenci, ale i lekarze.
Nowy lek pojawi się także w programie „Leczenie przewlekłej białaczki szpikowej (Bosulif (bosutynib)).

Zmiany na liście leków dostępnych w aptekach

Od przyszłego miesiąca zmienią się zasady refundacji leku stosowanego w moczeniu nocnym u pacjentów pow. 6 roku życia (Minirin Melt, desmopressinum) - okres wspomagająco-motywujący skróci się z trzech miesięcy do jednego.

Refundacją zostanie też objęty Modulen IBD we wskazaniu dieta kompletna zawierająca TGF-beta 2 (transformujący czynnik wzrostu beta-2) w indukcji remisji u dzieci i młodzieży powyżej 5. roku życia z czynną postacią choroby Leśniowskiego-Crohna. 

O ile spadną a o ile wzrosną dopłaty pacjentów

Zgodnie z informacją ministerstwa od lipca pacjenci dopłacą więcej do 402 produktów (od 1 gr do 589,68 zł), natomiast spadną dopłaty do 290 leków ((od 1031,94 zł do 1 gr).

Projekt nowego wykazu dostępny jest na stronie ministerstwa zdrowia

AS 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz