Pierwsza Dama Ambasadorką Walki z Rakiem Piersi w Polsce

23 Czerwca 2017, 15:55

Pierwsza Dama, Agata Konrnhauser-Duda została Ambasadorką Walki z Rakiem Piersi w Polsce.

 

Przyjęcie przez Panią Prezydentową Agatę Kornhauser-Dudę tytułu Ambasadorki Walki z Rakiem Piersi w Polsce to dla mnie i dla 26 tys. moich koleżanek zrzeszonych w Federacji Stowarzyszeń „Amazonki” wielki zaszczyt i ogromna satysfakcja. Od wielu lat nasza organizacja zabiegała o to, aby wzorem Pierwszych Dam w innych krajach, także żona Prezydenta Polski wspierała kobiety leczone z powodu raka piersi, była reprezentantką ich potrzeb i problemów – komentuje Krystyna Wechmann, Prezes Federacji Stowarzyszeń Amazonki. 

Amazonki zapewniają, że Pani Prezydentowa od początku pełnienia obowiązków Pierwszej Damy wykazała zainteresowanie i chęć niesienia pomocy kobietom z chorobami nowotworowymi i uczestniczyła w ważnych dla Amazonek wydarzeniach, prowadząc rozmowy na temat codziennych spraw chorych, jak i zmian systemowych, które rekomendujemy, aby kobiety z rakiem piersi w naszym kraju były jak najlepiej leczone, rehabilitowane i pomimo ciężkiej choroby zachowały wysoką jakość życia. Pierwsza Dama w minionym roku objęła także honorowym patronatem Kampanię „Wykorzystaj Czas na Życie” dedykowaną kobietom z zaawansowanym rakiem piersi. 

Jesteśmy przekonane, że mając w osobie Pani Prezydentowej tak pełną zaangażowania  Ambasadorkę Walki z Rakiem Piersi, zdołamy zrobić jeszcze więcej, dążąc do poprawy wskaźników przeżyć 5-letnich, zrównując je z poziomem europejskim – mówią Amazonki.

Źródło: mat.pras

Foto: KPRP 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz