Posłowie odbierają dziś zaświadczenia o wyborze. Kiedy poznamy nowy skład komisji zdrowia?

04 Listopada 2015, 13:23

O godzinie 12.00 w Sali Kolumnowej w Sejmie odbyła się uroczystość wręczenia posłom VIII kadencji zaświadczeń o wyborze, zorganizowana przez Państwową Komisję Wyborczą. Wręczenie zaświadczeń nowo wybranym posłom wynika z art. 239 ustawy z 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy. Jaki jest dalszy harmonogram?

Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami pierwsze posiedzenie Sejmu odbędzie się w przyszłym tygodniu, najprawdopodobniej we wtorek 10 listopada. Na kolejnym posiedzeniu, które najprawdopodobniej zostanie zwołane w tygodniu 16-20 listopada zostaną wybrane składy sejmowych komisji, w tym komisji zdrowia. Zgodnie z dotychczasową praktyką przewodnictwo w komisji zdrowia przypadało zwykle partii opozycyjnej. Decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły.

Nieoficjalnie mówi się, że gdyby szefem sejmowej komisji zdrowia miał być przedstawiciel Platformy Obywatelskiej, to kandydatką na to stanowisko mogłaby być Beata Małecka-Libera, obecna wiceminister zdrowia, wieloletnia posłanka, była przewodnicząca sejmowej komisji zdrowia oraz przewodnicząca podkomisji stałej ds. zdrowia publicznego. Jeśli natomiast szefostwo komisji pozostanie w rękach Prawa i Sprawiedliwości to naturalnym kandydatem na jej szefa wydaje się być poseł Tomasz Latos, który tę funkcję pełnił w poprzedniej kadencji Sejmu.

Ewentualne personalne kandydatury w tym zakresie będą z pewnością konkretnie rozpatrywane po zaprzysiężeniu Sejmu, a także po ogłoszeniu proponowanego składu Rządu (z doniesień medialnych wynika, że informacja ta ma zostać przedstawiona już w najbliższy piątek).

Red.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz