Fizjoterapeuci żądają wyjaśnień od premier Szydło

28 Czerwca 2017, 12:10

Pytania o poziom minimalnego wynagrodzenia zasadniczego fizjoterapeutów i oczekiwanie potwierdzenia  kwoty 84 złotych brutto od 1.lipca 2017 roku to kluczowe pytania skierowane w piśmie Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii do Premier Beaty Szydło.

W trakcie zebrania  Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii w dniu 24 czerwca br. w siedzibie Instytutu Fizjoterapii Politechniki Opolskiej  w Opolu omówiono nie tylko sprawozdanie z działalności oddziałów terenowych i zakończoną sukcesem akcję zbierania podpisów pod projektem obywatelskim ustawy w sprawie warunków zatrudnienia w ochronie zdrowia. Duże emocje wzbudziły proponowane stawki wynagrodzeń zawarte w przyjętym przez Sejm 8. czerwca rządowym projekcie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

W wyniku dyskusji podjęto decyzję o skierowaniu pism do premier Beaty Szydło, wicepremiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła z żądaniem potwierdzenia maksymalnej kwoty 84 złotych brutto miesięcznie od 1.lipca 2017 roku. Jak podkreślili fizjoterapeuci w liście ,,mając na uwadze zapewnienia Pani Premier wygłoszone w czasie expose dotyczące ochrony zdrowia, mamy nadzieję, że państwo polskie planuje godne wynagrodzenie dla grupy zawodowej fizjoterapeutów”.

Lucyna Roszyk

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz