J.Kaczyński: likwidacja NFZ nie w tej kadencji

01 Lipca 2017, 13:21

Sprawa finansowania służby zdrowia i sprawa likwidacji Narodowego Funduszu Zdrowia to sprawa na kolejną kadencję – powiedział dziś Jarosław Kaczyński, podczas Kongresu Prawa i Sprawiedliwości. Do ministra zdrowia zaapelował jednocześnie o pilne zajęcie się kwestią kolejek w służbie zdrowia - Sprawa kolejek – to jest problem, z którym musimy coś zrobić – podkreślił.

Podziękowania za leki 75+ dla minister Rafalskiej

Podczas dzisiejszego wystąpienia Jarosław Kaczyński podsumowywał dotychczasową pracę rządu PIS. Osobiście, za ciężką pracę podziękował Premier Szydło oraz dwóm ministrom – Elżbiecie Rafalskiej i Annie Zalewskiej. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej nazwał „wielkim powodem do dumy”. Podkreślił jej sukcesy w zakresie wprowadzenie 500+, obniżenia wieku emerytalnego, płacy minimalnej i walki z umowami śmieciowymi. Co ciekawe, wśród zasług minister Rafalskiej wymienił też program darmowych leków dla seniorów.

Najważniejsze powstrzymanie wycieku pieniędzy 

W czasie swoje przemówienia stosunkowo niewielką część poświęcił kwestii służby zdrowia. Podkreślił, że wprowadzenie sieci szpitali to trudna reforma - To jest zabieg trudny, skomplikowany. Ale przynoszący już efekty. Chodzi o to, by ogromny wyciek środków publicznych ze służby zdrowia został powstrzymany. I to się stopniowo udaje. Będziemy zwiększać te środki. Będą też kolejne zmiany. To jest bardzo ważne – podsumował pracę MZ J.Kaczyński.

Walka z kolejkami najważniejszym zadaniem dla Radziwiłła

Minister Radziwiłł nie usłyszał podziękowań z ust prezesa Kaczyńskiego. Otrzymał jednak nowe zadanie – walkę z kolejkami w służbie zdrowia – To jest problem, z którym musimy coś zrobić.

Wszystko wskazuje też na to, że zapadła już polityczna decyzja w zakresie likwidacji Narodowego Funduszu Zdrowia. Jeszcze kilka tygodni temu Radziwiłł zapowiadał, że niebawem przedstawi ustawę o likwidacji Funduszu. Dziś, prezes PIS jasno podkreślił, że to w bieżącej kadencji nie ma na to szans. - Sprawa finansowania służby zdrowia i sprawa likwidacji NFZ to sprawa na kolejną kadencję. Sprawa kolejek – to jest problem, z którym musimy coś zrobić – zakończył swoje wystąpienie o służbie zdrowia J.Kaczyński.

AS

Foto:pis.org

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

vvv Poniedziałek, 03 Lipca 2017, 9:44
Nie ma zgody Morawieckiego na mieszanie mu w kosztach. Oznaczaloby to zmiany w finansowaniu , ekstrakoszty dla budzetu, a na to nie ma pieniedzy. Takze Konstanty bedzie dalej pracowal nad likwidacja ktorej nie bedzie.