Pfizer inwestuje w Polsce milion dolarów

04 Lipca 2017, 9:35

Pfizer otwiera w Polsce Drug Safety Unit Platform (DSUP) – platformę wspierającą monitorowanie niepożądanych działań leków. Firma zainwestowała w nowe przedsięwzięcie milion dolarów i planuje dalszy rozwój platformy. 

DSUP to największa tego typu platforma Pfizer na świecie. Zebrane tam dane mają być przetwarzane, a powstałe analizy konsultowane z ekspertami klinicznymi z poszczególnych obszarów terapeutycznych.

Polska dobrze oceniana przez branżę

- Zdecydowaliśmy się na uruchomienie Drug Safety Unit Plaftorm w Polsce z kilku względów. Po pierwsze dlatego, że w Polsce można znaleźć odpowiednich kandydatów do pracy w takiej jednostce – Polacy są wykształceni, znają języki obce i bardzo angażują się  w powierzane im obowiązki. Polscy pracownicy są postrzegani na świecie jako pracowici i odpowiedzialni. Po drugie, uwarunkowania ekonomiczno-prawno-polityczne są sprzyjające biznesowo do lokowania takich inwestycji w Polsce.  – mówi dr Marcin Kruk, Senior Director, DSU Regional Head Europe, Africa, Middle East, Pfizer.  

Monitorowanie niepożądanych działań leków wymaga szybkiej i dokładnej analizy. Przetworzone dane muszą być dostarczane w odpowiednim czasie do właściwych urzędów w różnych częściach świata. Wszystko to wpływa na bezpieczeństwo pacjentów i skuteczność terapii. To właśnie ma zapewnić tworzona w Polsce platforma.

Firma bierze odpowiedzialność za bezpieczeństwo i skuteczność leków

Platforma DSUP to kolejny krok, który pokazuje, że firma Pfizer bierze pełną odpowiedzialność nie tylko za rozwijanie i wprowadzanie nowych leków na rynek, ale także kontrolę nad bezpieczeństwem i skutecznością wtedy, gdy leki są już dostępne dla dużych populacji pacjentów. To dla mnie ogromny zaszczyt i radość, że Polska została wybrana spośród wielu innych szacownych krajów świata jako miejsce, w którym została zaimplementowana platforma DSUP. Ta inwestycja pokazuje, że Polska jest dla firmy Pfizer ważnym punktem na mapie świata, a dobro pacjenta i jego bezpieczeństwo w trakcie terapii jest dla nas absolutnym priorytetem. Ta inwestycja jest również inwestycją w polską gospodarkę poprzez możliwość zatrudnienia młodych ludzi i budowanie unikalnych kompetencji na skalę światową. – mówi dr n. med. Dorota Hryniewiecka-Firlej, Prezes Zarządu Pfizer Polska.

Aleksandra Smolińska

Źródło: mat/pras

Foto: Pfizer

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz