Galeria sejmowa zamknięta dla medyków

17 Lipca 2017, 11:23

Nie ma zgody Marszałka Sejmu dla komitetu inicjatywy ustawodawczej, aby uczestniczył na galerii sejmu podczas czytania projektu obywatelskiego 19 lipca - poinformował na Twitterze Tomasz Dybek, szef komitetu ustawodawczego Porozumienia Zawodów Medycznych.

Zgodnie z aktualnym harmonogramem posiedzenia Sejmu w tym tygodniu, na środę 19 lipca br. zaplanowano I czytanie obywatelskiego projektu ustawy w sprawie warunków zatrudnienia w ochronie zdrowia.

Wejście do Sejmu ograniczone

Już dziś wiadomo, że Marszałek Sejmu wprowadził w tym tygodniu znaczne ograniczenia jeśli chodzi o osoby, które będą mogły wejść do budynków parlamentarnych podczas tego posiedzenia. Wyjątkowe zasady związane są z protestami, które dotyczą prac nad ustawą o Sądzie Najwyższym. Ograniczenia dotyczą osób, które wchodzą do Sejmu na tzw. przepustki jednorazowe - czy na zaproszenie posłów lub klubów poselskich.

Dziś nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w tym tygodniu zostaną odwołane wszystkie posiedzenia zespołów parlamentarnych. Nie wiadomo jaka będzie decyzja w sprawie posiedzeń komisji zdrowia.

I czytanie obywatelskiego projektu ustawy bez gości na galerii sejmowej

Przed chwilą natomiast Tomasz Dybek poinformował, że Marszałek Sejmu nie wyraził zgody, by w trakcie I czytania obywatelskiego projektu ustawy na galerii sejmowej przebywali przedstawiciele komitetu inicjatywy ustawodawczej. 

AM

Foto: Sejm

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

joanna Poniedziałek, 17 Lipca 2017, 16:24
Ja dziś dostałam oferte pracy z pup (zaznaczam że jestem mgr fizjoterapii czynnym zawodowo) po 3 miesiącach bycia osobą bezrobotną jako sprzątaczka w domu pomocy społecznej. Jak tam dalej będzie sie w naszej Polsce działo niedługo studenci bedą nas leczyć, póki jeszcze sami nie wyjadą za lepszym życiem....