PSL stawia na zdrowie

24 Lipca 2017, 14:57

Posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego utworzyli w Sejmie Parlamentarny Zespół ds. Zdrowia Polaków. Czym się zajmie?

Członkami zespołu są jak na razie prawie wyłącznie posłowie PSL. Posłanka Andżelika Możdżanowska (od niedawna niezależna, wcześniej PSL) zapewnia jednak, że zespół jest otwarty na parlamentarzystów z innych partii - Inicjatywa powołania Parlamentarnego Zespołu ds. Zdrowia Polaków jest projektem ponad podziałami politycznymi. Do udziału i pracy zapraszamy każdego. Zdrowie jest kwestią zbyt ważną, aby patrzeć na nie przez pryzmat polityki. 

Czym się zajmie zespół ds. zdrowia Polaków?

- Naszym celem będzie monitorowanie sytuacji po wdrożeniu w życie sieci szpitali - jest wiele obaw o skutki realizowanych w systemie ochrony zdrowia pomysłów. To nie są obawy polityków tylko zwykłych ludzi, pacjentów – mówi A. Możdżanowska - Nie negujemy faktu, że jest w Polsce wiele kwestii wymagających naprawy, korekty czy w ogóle nowego podejścia takich jak geriatria, specjalizacje, trwające i planowane inwestycje, czy wręcz długi, które są niemałe. Zespół w założeniu ma być z jednej strony ciałem, do którego będzie można kierować wszelkie obawy, informacje o mających miejsce problemach, z drugiej strony będziemy te tematy podejmować, szukać rozwiązań – zapewnia - Będziemy jednostką reagowania kryzysowego, bo tych kryzysów w najbliższym czasie czeka nas w obszarze zdrowia wiele - dodaje.

Alekdansra Smolińska 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Jerzy Friediger Środa, 26 Lipca 2017, 22:01
Gratuluję!
nareszcie ktoś pomyślał, że zdrowie jest ważne i powinni o zdrowie Polaków dbać wszyscy, bez względu na kolor ugrupowania.
Zobaczymy co pozostali posłowie, w tym ci, którzy utworzyli zespół d/s odnowy moralnej w ochronie zdrowia