Czym się zajmie nowa podkomisja zdrowotna w Sejmie?

20 Lipca 2017, 13:07

Powołana wczoraj podkomisja ds. organizacji ochrony zdrowia i innowacyjnych technologii ma już swojego Przewodniczącego. Został nim Tomasz Latos. Polityce Zdrowotnej mówi jakimi tematami zajmą się posłowie już po wakacjach.

Czym się zajmie nowa podkomisja?

- Będziemy starali się przyglądać wszystkim zmianom związanym z organizacją ochrony zdrowia, reformom. Będziemy się zajmować problematyką odnoszącą się do wielu różnych, ważnych dziedzin medycyny, jak na przykład onkologia - mówi nam T.Latos, przewodniczący nowej podkomisji. - Będziemy rozmawiać też na temat nowoczesnych technologii medycznych i innowacji, bo w tym zakresie jest jeszcze wiele do zrobienia - dodaje.

Co z parlamentarnym zespołem ds. organizacji ochrony zdrowia?

Nie ma też obaw co do przyszłości pracy parlamentarnego zespołu ds. organizacji ochrony zdrowia. Przewodniczący Latos zapewnia, że jest potrzeba by zespół dalej funkcjonował – Rozmawiałem już z Panią Poseł Anną Czech na ten temat. Ten zespół wykonuje kawał dobrej roboty. Na pewno będziemy się uzupełniać - zapewnia.

Przewodniczący deklaruje też, że będzie otwarty na sugestie i pomysły zgłaszane przez członków zespołu i stronę społeczną. Podkomisja ma rozpocząć pracę tuż po wakacjach. 

Anna Morawska

Foto: Sejm/K.Białoskórski 

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz