MF: Są pieniądze na podwyżki dla ratowników

24 Lipca 2017, 15:56

Dziś w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” odbyło się posiedzenie podzespołu problemowego ds. ochrony zdrowia Zespołu Usług Publicznych Rady Dialogu Społecznego dotyczące postulatów środowiska ratowników medycznych. W trakcie rozmów Ministerstwo Finansów zapewniło, że w budżecie znajdą się dodatkowe środki na podwyżki. 

Na dzisiejszym spotkaniu minister konstanty Radziwiłł i wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz potwierdzili zobowiązania zawarte w podpisanym kilka dni temu porozumieniu z ratownikami medycznymi. Przypomnijmy, że porozumienie to przerwało trwający od kilku tygodni protest.

W dzisiejszym spotkaniu uczestniczył też wiceminister finansów Paweł Gruza, który zapewnił, że środki finansowe na realizację wzrostów wynagrodzeń na 2017 rok zostały już zabezpieczone. Złożył również deklarację zapewnienia środków finansowych na realizację wzrostów wynagrodzeń na 2018 rok. Wysokość środków finansowych zostanie zaplanowana przy konstruowaniu budżetu państwa na 2018 rok.

Na posiedzeniu zaproponowano, aby za monitorowanie realizacji ustaleń wynikających z porozumienia odpowiadał podzespół ds. ratownictwa medycznego branżowego Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia.

Aleksandra Smolińska

Źródło: MZ

Foto: Wikipedia

Polecamy również:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

Arend Wtorek, 25 Lipca 2017, 21:41
Mijacie się troszkę z rzeczywistością, bo nie są to podwyżki czyli podniesienie płacy zasadniczej czy stawki godzinowej dla ratownika a jednie dodatek do poborów którego wypłacanie może zostać w każdej chwili zawieszone.
Marcin rat-med Wtorek, 25 Lipca 2017, 0:16
Protest nie został przerwany tylko zawieszony do lipca 2018 w celu umożliwieniu MZ przygotowania środków potrzebnych do spełnienia posutaltów środowiska ratowników. Protwst zostanie wznowiony jeżeli MZ nie zrealizuje tych postualtów do tego czasu.