Jest już nowy podział kompetencji w MZ

02 Sierpnia 2017, 12:31

Marcin Czech wczoraj został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia. Wiemy już za jakie obszary będzie odpowiedzialny w resorcie. 

Nowy wiceminister zajmie się przede wszystkim polityką lekową. W nowym zarządzeniu kompetencyjnym przydzielono mu nadzór nad tylko jednym departamentem. To wyjątek. Pozostali wiceministrowie kierują pracami kilku departamentów jednocześnie.

„Minister Konstanty Radziwiłł powierzył wiceministrowi Marcinowi Czechowi inicjowanie, koordynowanie i nadzorowanie prac Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji, a także nadzorowanie działalności Narodowego Instytutu Leków w Warszawie oraz Administratora Systemu Monitorowania Wypadków Konsumenckich” – informuje ministerstwo zdrowia.

To oznacza, że wiceminister Marek Tombarkiewicz nie ma już w swoich kompetencjach polityki lekowej. Nadzoruje Departament Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Organizacji i Ochrony Zdrowia oraz departament zajmujący się ratownictwem medycznym i zarządzaniem kryzysowym.

Przypomnijmy, że Marcin Czech jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie, Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej (International MBA), Studium Ekonomiki Zdrowia na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej w zakresie programu studiów doktoranckich w dziedzinie zarządzania, specjalistą w zakresie epidemiologii. Jest też członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego.

Aleksandra Smolińska

Źródło: MZ

Foto: MZ

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

3 komentarze

obywatel Piątek, 04 Sierpnia 2017, 14:13
widać stary układ nie może się pogodzić z dobrą zmianą. Ludzie, nowe osoby musiały gdzies pracowac, a jesli w firmach to nawet lepiej- sa wybitnymi specjalistami w tej dziedzinie. W firmach nie pracuja osoby bez bardzo dobrego przygotowania, sa praktykami, znaja rynek od drugiej strony. Jako wyborca PISU jestem zadowolony z tej zmiany. Bawo Panie Ministrze Radziwile !
pytel Środa, 02 Sierpnia 2017, 17:45
dlaczego wszyscy cytują tylko MZ ktore usunelo w cv tego pana informacje o pracy w firmach farmaceutycznych? czy przy zatrudnianiu kolejnych osób z firm farmaceutycznych pani rzecznik także zatai te wiadomości?
ucieszony Środa, 02 Sierpnia 2017, 17:36
I dobrze! Szybciej PIS straci władzę! Brawo Radziwiłł;)))