UK: Zamykane oddziały ratunkowe z powodu braku kadry

10 Sierpnia 2017, 15:04

Oddział ratunkowy szpitala w Grantham pozostanie zamknięty przez przynajmniej trzy miesiące z powodu niedoborów personelu. Lekarze będą zabezpieczali pozostałe szpitale tego ubezpieczyciela.

W Lincoln i Bostonie też brakuje lekarzy, co ma związek ze  wzrostem zapotrzebowania na usługi medyczne w nagłych wypadkach.Ubezpieczyciel opracował jednak specjalny plan zabezpieczenia oddziałów ratunkowych.

Przesunięcia kadrowe

"Nie mamy wystarczająco dużo lekarzy, aby bezpiecznie obsługiwać wszystkie trzy nasze SORy 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Ten plan pomoże zabezpieczyć oddział ratunkowy  w Lincolnshire. Aby skoncentrować nasze ograniczone zasoby medyczne i wspierać nasze oddziały  w Lincoln i Pilgrim, niestety musieliśmy zredukować godziny otwarcia SORu w Grantham. Oznacza to, że możemy przesunąć kadrę medyczną tam, gdzie jest najbardziej potrzebna "- wyjaśnia Trust na swojej stronie internetowej.

Szpital ogłosił po raz pierwszy w sierpniu zeszłego roku, że istnieją "poważne niedobory"  lekarzy w oddziałach ratunkowych, co naraziłoby zdrowie i życie pacjentów. Z tego powodu zdecydowano się na zamknięcie SORu. W podobnej sytuacji jest wiele oddziałów ratunkowych na terenie Wielkiej Brytanii.

Kryzys w medycynie ratunkowej

W tym czasie Royal College of Emergency Medicine (RCEM) ostrzegły że niektóre lokalne systemy stały się coraz bardziej niestabilne z powodu wyzwań związanych z brakiem personelu. "To prawdziwy kryzys w medycynie ratunkowej, ponieważ liczba naszych pracowników nie wzrasta wystarczająco szybko, aby dotrzymać kroku rosnącej liczby pacjentów w oddziałach A & E" - powiedział prezes RCEM, Dr Clifford Mann.

Pogorszenie jakości w oddziałach ratunkowych łączy się ze wzrostem śmiertelności pacjentów. Opracowano listę specjalnych ośrodków, objętych dodatkowym nadzorem. "W szczególności konieczne jest znaczne polepszenie jakości i bezpieczeństwa opieki nad pacjentem, sprawowania nadzoru nad jakością i skutecznością oraz efektywne wdrażanie obowiązujących rozwiązań w zakresie zarządzania", stwierdzili inspektorzy, którzy kontrolowali jakość usług w szpitalach.

Magdalena Mroczek

Zródło: pharmatimes.com

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz