Biały Dom ma plan walki z „kryzysem opioidowym”

09 Sierpnia 2017, 15:30

Administracja Donalda Trumpa rozpoczyna walkę z uzależnieniem opioidowym wśród obywateli Stanów Zjednoczonych. Jest to odpowiedź Białego Domu na raport Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC), które sklasyfikowało obecną sytuację jako epidemię.

Rocznie w USA z powodu przedawkowania umiera więcej osób niż z powodu postrzału i wypadku samochodowego łącznie. Od 1999 r. liczba zgonów z powodu przedawkowania opioidów zwiększyła się czterokrotnie. Dziennie z powodu przedawkowania umiera 142 Amerykanów. Od 2000 do 2015 r. z tego powodu zmarło już ponad pól miliona osób.

Biały Dom powołuje komisję do walki z uzależnieniami

Specjalnie powołana komisja zapowiedziała przejęcie kontroli nad „sytuacją kryzysową w kraju”.  Zadaniem komisji jest zwiększenie dostępu do pomocy dla osób uzależnionych oraz zwiększenie świadomości wśród personelu medycznego o zagrożeniach związanych z nadużywaniem opioidów wystawianych na receptę.

Na ten temat również ostatnio wypowiedział się szef FDA, Scott Gotlieb, który zapowiedział skrócenie okresu ważności recept na środki znieczulające w ośrodkach stomatologicznych z 3 tygodni do kilku dni.

Zdaniem komisji Nalokson uzdrowi Amerykańskie społeczeństwo

Pomysłem  komisji  na częściowe rozwiązanie problemu jest wyposażenie wszystkich oddziałów zdrowia w Nalokson. Nalokson jest antagonistą  receptorów opioidowych i może być stosowany jako antidotum dla osób uzależnionych.

Publikacje końcowego sprawozdania komisji ma nastąpić w październiku.

JanKa

Źródło: CNN

Foto: White House

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz