Były wiceminister zdrowia konsultantem w Dentonsie

10 Sierpnia 2017, 13:52

Od 1 sierpnia były wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda pracuje jako konsultant w międzynarodowej firmie prawniczej Dentons. Z ministerstwem zdrowia rozstał się na początki kwietnia br.

Łanda został konsultantem europejskiego usługodawcy kancelarii – spółki Dentons Business Services. Pracuje dla firmy na wyłączność. „Krzysztof Łanda jest uznanym międzynarodowym ekspertem w zakresie ochrony zdrowia, farmakoekonomiki, refundacji i oceny technologii medycznych z ponad 20 letnim doświadczeniem w pracach dla sektora prywatnego i publicznego” – czytamy w oficjalnym komunikacie, w którym Dentons informuje o zatrudnieniu K. Łandy.

Były wiceminister w nowym miejscu ma się zajmować doradztwem w zakresie dostępu do rynku ochrony zdrowia, refundacji, ustalania cen i oceny technologii medycznych. Ma też prowadzić szkolenia w tym zakresie, nieodpłatne debaty organizacji pacjentów, biznesu i nauki. Od września Krzysztof Łanda ma też prowadzić Portal Zarządzania Wiedzą.

Krzysztof Łanda rozstał się z ministerstwem zdrowia na początku kwietnia tego roku. W MZ zajmował się m.in. polityką lekową. Był jednym z najbardziej atakowanych osób w kierownictwie MZ – wyciągano mu miedzy innymi związki z firmami farmaceutycznymi ze względu na jego wcześniejszą działalność zawodową. Zapowiadał duże zmiany w ustawie refundacyjnej i Prawie farmaceutycznym. Sporej części z nich nie zdążył wprowadzić.

W firmie Dentons pracuje również była wicedyrektor Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji Ewa Warmińska i była szefowa Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego Zofia Ulz. 

AS

Źródło: mat/pras

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz