Branża inwestuje w leczenie chorób rzadkich

11 Sierpnia 2017, 14:02

Firma biotechnologiczna Shire rozważa oddzielenie swojego działu neurologii w osobną, notowaną na giełdzie jednostkę, co pozwoliłoby firmie lepiej skoncentrować się na chorobach rzadkich z dziedziny neurologii.

Dynamiczny rozwój

„Jesteśmy w interesującym punkcie. Zarówno neurologia, jak i choroby rzadkie mają ogromny potencjał wzrostu w nadchodzących latach” - powiedział Flemming Ørnskov, szef grupy, wyjaśniając planowane posunięcie firmy.

„Siła i skala naszej działalności daje nam możliwość dalszej optymalizacji naszej oferty franczyzowej. Do końca roku spodziewamy się zakończyć formalną ocenę dla franczyzy neurologicznej ", dodał Ørnskov. Firma Shire chce inwestować w dłuższej perspektywie i rozszerzyć ofertę handlową. W ostatnich latach zauważono dynamiczny postęp w dziedzinie leczenia rzadkich chorób neurologicznych m. in. dzięki synergistycznemu działaniu niektórych leków podawanych razem.

Spłata kredytu i sukces finansowy

W drugim kwartale firma Shire zanotowała 54 procentowy skok w sprzedaży o 3,7 miliarda dolarów. W ostatnim roku Shire zakupiła też, po długich negocjacjach, spółkę Baxalta.

Z wyłączeniem produktów Baxalta, same produkty Shire przyniosły zysk w postaci 1,9 miliarda dolarów, czyli wzrost o 7 procent, głównie ze względu na 15 procentowy wzrost franczyzy.

Shire potwierdziło, że zakup  Baxalta był bardziej zyskowny ekonomicznie niż oczekiwano, kształtując dochód na poziomie  400 mln dolarów w porównaniu z oczekiwanymi zyskami na poziomie 300 milionów dolarów

Magdalena Mroczek

Zródło: www.pharmatimes.com

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz