MZ chce poprawić jakość kształcenia ratowników medycznych

17 Sierpnia 2017, 13:01

Do konsultacji społecznych trafił projekt rozporządzenia MZ dotyczący ramowego programu praktyki zawodowej w ramach kształcenia ratowników medycznych. Jak zaznacza ministerstwo, głównym celem jest podniesienie jakości kształcenia tej grupy zawodowej.

Praktykę zawodową ratownicy mogą rozpocząć dopiero po zdaniu ostatniego egzaminu na studiach. Zgodnie z nowymi projektem, dla wszystkich uczelni będzie obowiązywał jeden program. Ma to pozwolić na uniknięcie rozbieżności w nabywanych umiejętnościach praktycznych przez studentów kształcących się na różnych uczelniach. Praktyka obejmie łącznie 960 godzin dydaktycznych i ma być realizowana pod nadzorem opiekuna.

Projekt rozporządzenia reguluje też kwestie dokumentowania i zaliczania praktyki. Możliwe będzie też skrócenie czasu trwania praktyki. Po jej zakończeniu studenci będą musieli przystąpić do Państwowego Egzaminu z Ratownictwa Medycznego. 

Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie praktyki realizowanej w ramach kształcenia w zakresie ratownictwa medycznego

Aleksandra Smolińska

Źródło: MZ

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz