Jest deklaracja współpracy w obszarze rejestracji leków

21 Sierpnia 2017, 15:50

Polska będzie współpracowała z Litwą i Mołdawią w obszarze związanym m.in. z procesem zatwierdzania leków. Przedstawiciele Urzędów Rejestracji z tych trzech państw podpisali deklarację współpracy.  

W połowie sierpnia w Warszawie miało miejsce wielostronne spotkanie konsultacyjne przedstawicieli polskich, litewskich i mołdawskich instytucji regulacyjnych w obszarze produktów leczniczych.

W trakcie dwudniowego spotkania poruszono zagadnienia dotyczące monitorowania bezpieczeństwa farmakoterapii, dostępności produktów leczniczych, legislacyjnych i organizacyjnych przemian w zakresie kompetencji Agencji Leków i Wyrobów Medycznych Mołdawii a także kwestie związane z przygotowaniami do wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Ponadto, eksperci Urzędu przedstawili kwestię tworzenia i funkcjonowania bazy EudraVigilance oraz portalu i bazy danych pochodzących z badań klinicznych.

Poza wymianą wzajemnych doświadczeń celem wizyty delegacji litewskiej i mołdawskiej było podpisanie Memorandum o współpracy. Dokument ten określa ramy dalszego współdziałania Urzędów Rejestracji Leków z Polski, Litwy i Mołdawii w zakresie ich obszarów kompetencyjnych.

 

AS

Źródło: URPL

 

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz