MZ: Leki 75+ nadal tylko u lekarza rodzinnego

01 Września 2017, 11:59

Ministerstwo zdrowia nie zamierza rozszerzać listy lekarzy uprawnionych do wypisywania leków z listy 75 plus. Od początku o taką zmianę postulowała spora część środowiska lekarskiego. 

Ponad rok temu, kiedy trwały jeszcze prace nad ustawą wprowadzającą listę darmowych leków dla seniorów, jednym z najczęściej pojawiających się postulatów było rozszerzenie możliwości wypisywania leków z listy „S” także na lekarzy o innych specjalizacjach niż tylko lekarze rodzinni. Ministerstwo zdrowia argumentowało wtedy, że taka zmiana będzie możliwa dopiero wtedy, gdy system wystawiania recept będzie zinformatyzowany i będzie nad nim lepsza kontrola.

Podsumowując funkcjonowanie darmowej listy dla seniorów przez pierwszy rok, minister zdrowia Konstanty Radziwiłł potwierdził, że ministerstwo zdrowia nie zamierza dokonywać w tej kwestii żadnych zmian i dodał kolejne argumenty. - Nie mam takiego planu i nie chciałbym rozszerzać możliwości wypisywania leków z listy „S” na innych lekarzy. Zdecydowana część chorób przewlekłych powinna być leczona przez lekarzy rodzinnych – wyjaśnił i dodał, że do specjalistów pacjenci powinni trafiać tylko na konsultacje.

Aleksandra Smolińska

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz