Zalewska: Ustawa o opiece medycznej w szkołach w ciągu miesiąca

05 Września 2017, 13:51

Jak poinformowała dziś minister edukacji narodowej Anna Zalewska, w ciągu miesiąca minister zdrowia ma przedstawić gotowy projekt ustawy dotyczący opieki medycznej w szkołach. 

- Myślę, że to jest kwestia najbliższego miesiąca, kiedy pan minister Konstanty Radziwiłł, bo jesteśmy w stałym kontakcie, przedstawi projekt ustawy. Myślę, że od wiosny następnego roku jest realna szansa, jeżeli zostanie przyjęta ustawa, dlatego że jest sporo pieniędzy, które pan minister Radziwiłł na to przygotował. Do 2019 r. rozliczymy się z opieki stomatologicznej, z opieki medycznej i ze stołówek w szkole – mówiła dziś Anna Zalewska w RMF FM.

Dodała, że dentyści nie muszą pojawić się w szkołach, wystarczy, że szkoła będzie miała umowę ze stomatologiem, który ma swój gabinet poza szkołą. Jak zaznaczyła minister edukacji, taka umowa, ma spowodować, że będzie on miał obowiązek leczyć dzieci z danej szkoły.

Przypomnijmy, że wczoraj powrót gabinetów lekarskich do szkół zapowiedziała premier Beata Szydło podczas inauguracji nowego roku szkolnego.

AS

Źródło: PAP, RMF

Foto: KPRM

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Ziemianin Środa, 06 Września 2017, 11:49
Ci ludzie żyją w równoległej rzeczywistości. Ciekawe....