MZ: Zapłacimy za wszystkie nadwykonania

11 Września 2017, 12:13

Taką wstępną deklarację złożyła dziś wiceminister zdrowia Katarzyna Głowala podczas konferencji w Naczelnej Izbie Lekarskiej. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Wciąż trwają ustalenia z ministerstwem finansów.

- Trwają jeszcze pewne porozumienia z ministerstwem finansów, żeby w tym roku postarać się zapłacić bieżące nadwykonania wszystkich szpitali z tego roku – powiedziała dziś wiceminister zdrowia Katarzyna Głowala. Jak dodała, chodzi o to, żeby placówki weszły w sieć szpitali z czystym kontem. – Nie chciałabym jeszcze zdradzać zbyt wiele, ponieważ prace jeszcze trwają. Jest to decyzja przede wszystkim ministerstwa finansów i ministerstwa zdrowia. Na razie chciałabym tylko to zapowiedzieć.

Jak wyjaśniła wiceminister K. Głowala, ministerstwo zdrowia dąży do tego, żeby konsekwentnie zwiększać nakłady, bo zdajemy sobie sprawę, że żeby ten system lepiej funkcjonował, trzeba do tego systemu dołożyć. 

Aleksandra Smolińska

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

Konstancja Poniedziałek, 11 Września 2017, 16:42
Szpitale na lepszej pozycji niż pozostali świadczeniodawcy?
Stomatologia w Lubuskiem pracuje pro publico bono. No fajnie, fajnie.
Rozumiem, że wartościowość leczenia szpitali jest inna, że sieć etc., jednak nie rozumiem jaka jest różnica pomiędzy pacjentem a pacjentem.
ccc Wtorek, 12 Września 2017, 7:47
Widzisz Konstancja jakie głuptoki...Myślą , ze jak na SORze zrobią nocnego POZ to ludzie będą zadowoleni. To po prostu ludzie bez wyobraźni !!! Jak ich wyborcy. Albo druga sprawa.Teraz szpitale to dopiero będą robić kolejki.Mają kasę z ryczałtu, czy wykonają czy nie zabieg to i tak im wpadnie. to po co robić i generowac koszty???