Zdrowotny przegląd prasy

12 Września 2017, 8:44

Dziś w prasie m.in. o losie specustawy, odpracowywaniu studiów medycznych, informatyzacji SOR i karach dla producentów suplementów.

20 mln zł kary za nieuczciwą reklamę suplementów  - taki zapis znalazł się z projekcie nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie żywności, nad którą inspekcja sanitarna właśnie zakończyła prace – pisze Patryk Słowik w Dzienniku Gazecie Prawnej. Więcej na ten temat tutaj

Czas na informatyzację służby zdrowia kurczy się, mimo to mamy do czynienia z kolejnym opóźnieniem – tym razem chodzi o SOR-y – piszą Sylwia Czubkowska i Klara Klinger w Dzienniku Gazecie Prawnej. Przyczyną opóźnienia mogły być według gazety źle przygotowane przetargi. W materiale m.in. rozmowa z Marcinem Węgrzyniakiem, dyrektorem CSIOZ.

W DGP przeczytamy także o powrocie pomysłu z odpracowywaniem studiów medycznych. Pisaliśmy o tym tutaj

,,Laboratoria czekają na studentów” - czytamy w dzisiejszym wydaniu Naszego Dziennika.Nowy budynek Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego jest już gotowy do użytku. W październiku odbędą się w nim pierwsze zajęcia dydaktyczne. 

O obniżonych wymogach dla ośrodków realizujących program „Za życiem” pisze w DGP Michalina Topolewska. Wybrane przez powiaty jednostki odpowiadające za pomoc niepełnosprawnym dzieciom nie będą jednak musiały zapewniać im konsultacji lekarzy specjalistów.

O losach specstawy dotyczącej budżetowej dotacji dla ochrony zdrowia pisze Karolina Kowalska w Rzeczpospolitej. Nasz materiał na ten temat tutaj

Starzejące się społeczeństwo i rosnące oczekiwania pacjentów spowodują, że szpitale będą częściej korzystać z innowacyjnych rozwiązań – informuje Puls Biznesu.

Redakcja

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz