Sejm: są poprawki do prezydenckiej ustawy dot. solariów

12 Września 2017, 14:40

W trakcie drugiego czytania projektu ustawy wprowadzającej m.in. zakaz korzystania z solariów przez dzieci, zostały zgłoszone poprawki. Mimo to prezydencka inicjatywa spotkała się z aprobatą wszystkich klubów parlamentarnych. 

Poprawki wychodzą na przeciw postulatom zgłoszonym przez Polskie Towarzystwo Dermatologiczne, które zwróciło uwagę, że projekt ustawy "eliminuje możliwość leczenia metodą fotochemoterapii (PUVA, UVB311, UVA1) dzieci i młodzieży z bielactwem oraz niektórymi innymi przewlekłymi chorobami skóry". Poprawki mają doprecyzować przepisy w tym zakresie. 

Co wprowadza ustawa?

Projekt wprowadza całkowity zakaz korzystania z solariów przez osoby, które nie ukończyły 18 roku życia. Prezydencka propozycja obejmuje także całkowity zakaz promocji i reklamy usług w zakresie udostępniania solariów.

W przygotowanych przez Kancelarię Prezydenta przepisach jest także obowiązek zamieszczania w miejscach udostępniania solariów informacji o ryzyku związanym z korzystaniem z nich. Zgodnie z uzasadnieniem do projektu, takie działania mają odegrać rolę edukacyjną i podnosić społeczną świadomość na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z solariów.

Ustawa określa też zadania organów administracji rządowej i jednostek samorządu terytorialnego w zakresie ochrony zdrowia społeczeństwa przed następstwami korzystania z solarium oraz szczególne warunki świadczenia usług w zakresie udostępniania solarium.

Zgłoszonymi dziś poprawkami do prezydenckiego projektu ustawy zajmie się dzisiaj sejmowa Komisja Zdrowia.

 

AS

Źródło: Sejm

Foto: Sejm/K.Białoskórski

Polecamy także:

 

 

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz