MZ opublikowało listę leków zagrożonych wywozem

15 Września 2017, 10:04

Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualną listę leków, których może brakować w hurtowniach farmaceutycznych i aptekach. 

Zgodnie z ustawą Prawo Farmaceutyczne na specjalną listę ministra zdrowia wpisuje się leki, których brakuje w przynajmniej 5 proc. aptek w danym województwie. Resort publikuje wykaz takich leków przynajmniej raz na dwa miesiące.

Co na wykazie? 

Na wykazie tradycyjnie znalazły się leki przeciwzakrzepowe, immunosupresyjne, insuliny, preparaty stosowane w leczeniu astmy, ADHD, leki przeciwnowotworowe, preparaty diety eliminacyjnej, leki stosowane w chemioterapii oraz szczepionki.

Publikowanie listy leków, których może brakować w aptekach i hurtowniach farmaceutycznych ma zapobiec wywozowi leków z Polski. Medykamenty, które trafią na listę ministra zdrowia nie mogą być eksportowane przez hurtownie farmaceutyczne za granicę. 

 

Obwieszczenie MZ w sprawie wykazu produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych zagrożonych brakiem dostępności na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

AS

Źródło: MZ

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz