Ustawa o UM w Łodzi wycofana z bloku głosowań

15 Września 2017, 11:14

Dziś pod głosowanie na posiedzeniu plenarnym Sejmu miała trafić nowelizacja ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Marszałek Marek Kuchciński zdecydował jednak o usunięciu tego punktu z bloku głosowań. Na razie nie wiadomo czy i kiedy projekt wróci do prac w Sejmie.

Projekt ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi od początku wzbudzał wiele kontrowersji. Podczas prac w Sejmie posłowie opozycji podnosili, że ustawa w znaczący sposób ogranicza autonomię uczelni i daje zbyt duży wpływ na wybór władz ministrowi obrony narodowej. Co do ostatecznego kształtu projektu nie było też zgody również w samym rządzie. Do nowelizacji krytycznie odnosił się wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

W efekcie ustawa została wycofana z bliku dzisiejszych głosowań. „Skok Macierewicza na Uniwersytet Medyczny w Łodzi zablokowany. PiS wycofał się z ustawy” – napisał na jednym z portali społecznościowych szef sejmowej Komisji Zdrowia Bartosz Arłukowicz. Wczoraj wieczorem Komisja negatywnie zarekomendowała zgłoszone do projektu ustawy poprawki.  

AS

Źródło: Sejm

Foto: Sejm/K.Białoskórski

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz