Bielan o zmianach w rządzie. Możliwe na półmetku kadencji

19 Września 2017, 12:53

Ponownie wraca temat ewentualnych zmian w składzie rządu. Tym razem mówi o nich pytany przez RDC o ewentualną rekonstrukcję Adam Bielan, wicemarszałek Senatu.

Jak ocenił w rozmowie z RDC Adam Bielan zmiany w rządzie są możliwe dopiero w okolicach półmetka kadencji – czyli jeszcze przed końcem tego roku.  

– Jarosław Kaczyński zapowiedział podczas lipcowego Kongresu w Przysusze, że na półmetku naszych rządów, czyli w listopadzie, gdy minie dwa lata od powołania rządu premier Beaty Szydło, dojdzie do przeglądu zarówno pracy poszczególnych resortów jak i całego rządu i wtedy będą podejmowane decyzje również personalne – mówił Adam Bielan w rozmowie z Grzegorzem Chlastą w RDC.

– Premierem jest w tej chwili pani Beata Szydło. Na pewno w tej chwili nie została podjęta żadna decyzja o wymianie premiera – mówił Adam Bielan, ale jednocześnie dodał, że: – Każdy, kto sprawuje tak waży urząd jak premier polskiego rządu jest zapewne, co jakiś czas zmęczony, musi się regenerować, bo to jest olbrzymie wyzwanie fizyczne, ale również psychicznie, olbrzymi stres.

 

AS

Źródło: RDC, 300Polityka

Foto: Senat/K.Czerwińska

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz