Raport: aplikacje zdrowotne zdobywają rynek. 162 najciekawsze

20 Września 2017, 13:29 e-zdrowie

162 aplikacje zdrowotne dla lekarzy, pielęgniarek, pacjentów i ekspertów ochrony zdrowia – pierwszy na polskim rynku raport dotyczący rozwiązań m-zdrowia prezentuje najciekawsze rozwiązania z całego świata.

Aplikacje mobilne – czyli oprogramowanie działające na urządzeniach przenośnych (smartfo­ny, tablety) – szybko znalazły szerokie zastosowanie w ochronie zdrowia. Największą popular­nością cieszą się aplikacje typu fitness, mierzące poziom wysiłku fizycznego, motywujące do uprawiania sportu albo podpowiadające, jak utrzymać dobrą formę i zrzucić zbędne kilogramy. Ich funkcjonalność sięga znacznie dalej, pozwalając prowadzić zdalny monitoring zdro­wia, diagnozować choroby, kontrolować przebieg dolegliwości, prowadzić telekonsultacje me­dyczne. Powstaje coraz więcej rozwiązań dedykowanych chorym przewlekle, lekarzom, szpi­talom, rodzinie i bliskim pacjentów.

35 proc. wzrost rynku

Według najnowszych danych, na rynku dostępnych jest już ponad 260 000 aplikacji zdrowot­nych. Liczba instalacji na urządzeniach mobilnych szacowana jest na ponad 3 mld. W 2016 roku liczba pobrań wzrosła o 7%. W poprzednich dwóch latach wzrost szacowano na 35–36%. Opracowywaniem rozwiązań m-zdrowia zajmuje się już 58 000 firm na świecie, w tym liczne start-upy.

Przewodnik po trendach

Raport „162 mobilne aplikacje zdrowotne” prezentuje wyselekcjonowane rozwiązania z Polski i zagranicy, które w ostatnich miesiącach cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony pacjentów oraz pracowników ochrony zdrowia. Aplikacje uporządkowano według 11 kategorii, w tym m.in. dla lekarza, choroby przewlekłe, dla kobiet, sen, zdrowie psychiczne, monitoring zdrowia itd. Raport przygotowało czasopismo OSOZ Polska. Można go pobrać bezpłatnie (PDF) ze strony

www.osoz.pl/aplikacje

Artur Olesch

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz