Karczewski: część nadwyżki budżetowej powinna trafić na zdrowie

20 Września 2017, 15:12

Jak poinformował dziś wicepremier Mateusz Morawiecki po sierpniu sytuacja budżetowa jest nadal bardzo dobra. Nadwyżka sięga 5 mld zł. Czy skorzysta na tym także służba zdrowia? Jak deklaruje marszałek Senatu Stanisław Karczewski, będzie o tym rozmawiał z wicepremierem M. Morawieckim i z premier Beatą Szydło.

- Bardzo się cieszę z informacji docierających z Ministerstwa Finansów – mówił dziś na konferencji w Senacie marszałek Stanisław Karczewski. - Będę rozmawiał z wicepremierem M. Morawieckim i z premier B. Szydło, żeby jakaś część z tej nadwyżki została przekazana do budżetu służby zdrowia. To, że te pieniądze są potrzebne, wiemy wszyscy – powiedział Karczewski. 

Do optymistycznych informacji z MF odniósł się także minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. - Duża część tych środków będzie dedykowana zdrowiu - zadeklarował. Specustawa jest już na etapie senackim - przypomniał. - Są też pieniądze, które idą poza tą ustawa. Dotyczy to na przykład zakupów sprzętu, dodatkowych szczepionek, czy uruchomienia funduszu zapasowego NFZ, który wykorzystamy na wykupienie kolejek. Na pewno w tym roku możemy też liczyć na 1-1,5 mld zł dotacji do budżetu NFZ na pokrycie nadwykonań. Rząd jest bardzo czuły na potrzeby służby zdrowia – podkreślił Radziwiłł.

Aleksandra Smolińska

Foto: Senat/M.Józefaciuk

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

dddd Czwartek, 21 Września 2017, 8:37
Morawiecki dal 280 mln a Radziwiłl wciąż gada o mitycznych 1.5 mld....Boże kogo oni kłamią????????????????????????????