Sejm zajmie się projektem dot. pilotaży w zdrowiu

21 Września 2017, 10:53

Już w przyszłym tygodniu Sejm zajmie się nowelizacją ustawy o świadczeniach, która umożliwia przeprowadzanie programów pilotażowych w zdrowiu. Pierwsze czytanie projektu zostało zaplanowane na posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia. 

Projekt dotyczy stworzenia ram prawnych umożliwiających przeprowadzenie programów pilotażowych w zdrowiu. Celem jest sprawdzenie nowych systemowych rozwiązań w zakresie organizacji, realizacji lub sposobu finansowania świadczeń opieki zdrowotnej przed wprowadzeniem ich w życie w skali całego kraju.

Nowelizacja wprowadza także uproszczenie i doprecyzowanie procedury tworzenia programu polityki zdrowotnej, a także zapewnienie standaryzacji podejmowanych działań, stworzenie możliwości koordynacji i monitorowania jakości i efektywności programów zdrowotnych, programów polityki zdrowotnej i programów wieloletnich.

Projekt zakłada również usprawnienie realizacji Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych, uregulowanie kwestii funkcjonowania elektronicznego systemu monitorowania programów i zniesienie ograniczenia dostępności do korzystania z leczenia uzależnień.

 

AS

Źródło: Sejm

Foto: Sejm/R.Zambrzycki

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz