E.Piotrowska-Rutkowska: Druga połowa roku będzie czasem intensywnej pracy

26 Września 2017, 11:51 Elżbieta Piotrowska-Rutkowska

Wzmocnienie indywidualnych aptekarzy w rywalizacji z sieciami aptecznymi, opieka farmaceutyczna, utrzymanie zakazu reklamy, wprowadzenie ograniczeń w handlu lekami poza apteką i rozwiązanie kwestii dyżurów aptecznych, to główne postulaty Naczelnej Rady Aptekarskiej. 

O to, ile z spośród nich udało się już zrealizować, a na co farmaceuci wciąż czekają zapytaliśmy prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Elżbietę Piotrowską-Rutkowską, przy okazji przypadającego na dziś Ogólnopolskiego Dnia Aptekarza.

- Z punktu widzenia samorządu aptekarskiego kluczową zmianą była długo oczekiwana nowelizacja Prawa farmaceutycznego, potocznie zwana „Apteką dla Aptekarza”. Obecnie trwają intensywne prace nad projektem ustawy o zawodzie farmaceuty, której celem jest wzmocnienie niezależności i podniesienie rangi naszego zawodu. Pracujemy również nad pilotażem opieki farmaceutycznej oraz wspieramy inne zmiany legislacyjne, które przyczynią się do stabilizacji, uporządkowania rynku oraz zapewnią bezpieczeństwo pacjentów. To oznacza, że dla nas wszystkich druga połowa roku będzie czasem niezwykle intensywnej pracy – mówi Prezes NRA.

AS

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz