Morawiecki: Pod koniec roku wielka fala zakupów w zdrowiu

26 Września 2017, 13:46 Mateusz Morawiecki

Dzięki bardzo dobrej sytuacji budżetu planowane są w końcówce tego roku rekordowe zakupy w służbie zdrowia, poinformował we wtorek wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

- To będzie wielka fala zakupów, której dawno nie widziała nasza służba zdrowia, to, co planujemy zrobić w końcówce tego roku, dzięki dobrej sytuacji budżetowej – mówił Mateusz Morawiecki. Jak wyjaśnił, na takie plany pozwala dobra sytuacja budżetowa. Wicepremier potwierdził, że poprawić ma się m.in. dostęp do operacji endoprotez, zaćmy i do leczenia raka.

Łącznie kwota na dodatkowe wydatki na te cele może nawet przekroczyć 3 mld zł, a będzie ona pochodzić z różnych "zakładek budżetowych". "Z jednej strony to fundusz zapasowy NFZ, z drugiej rezerwy celowe, z trzeciej przesunięcie rezerw niewydanych w innych pozycjach" - wyjaśniał Morawiecki.

AS

Źródło: Puls Biznesu, PAP

Foto: KPRM

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

fff Środa, 27 Września 2017, 14:28
Zero pomysłu. Ochłapy rzucone bo rzekomo super sytuacja budżetu>to nie rozwiązuje ŻADNYCH problemów strukturalnych opieki zdrowotnej w Polsce..Ponadto chciałbym zauważyć, ze 1/3 tej kwoty pochodzi z "zaskórniaków na czarną godzinę" NFZetu..>Minister to świety Mikołaj na cudzy koszt !!!!