MZ rozpoczyna prace nad Strategią e-Zdrowia

02 Października 2017, 10:44

Kilka dni temu minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zdecydował o rozwiązaniu istniejącego od kilkunastu miesięcy w MZ zespołu do spraw rozwoju e-zdrowia, w tym systemów informacyjnych w ochronie zdrowia. Nie znaczy to jednak, że Ministerstwo wstrzymuje prace w tym zakresie. 

Wkrótce ma powstać Strategia e-Zdrowia w Polsce na lata 2018-22. To wynik porozumienia między MZ a Ministerstwem Cyfryzacji.

Spotkanie inaugurujące projekt otworzył minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, który zwrócił uwagę na konieczność skupienia się na pacjencie i dostarczaniu mu najwyższej jakości usług zdrowotnych. Podkreślił również potrzebę zaangażowania możliwie szerokiego grona interesariuszy, a także zapewnienia współpracy międzyresortowej, przede wszystkim z Ministerstwem Cyfryzacji, Ministerstwem Rodziny Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwem Finansów.

Prace nad Strategią toczą się w trzech zespołach specjalistycznych: ds. cyfrowej transformacji, ds. lepszej opieki zdrowotnej, ds. lepszego zarządzania w zdrowiu.

Zakończenie prac nad Strategią e-Zdrowia planowane jest do końca 2017 roku.

AS

Źródło: MZ

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz