Opóźniają się prace nad kryteriami stwierdzania zgonu

02 Października 2017, 14:35

Po raz kolejny Ministerstwo Zdrowia przedłuża prace zespołu roboczego do spraw opracowania projektu obwieszczenia w sprawie kryteriów i sposobu stwierdzenia trwałego nieodwracalnego ustania czynności mózgu. Projekt ma być gotowy dopiero pod koniec roku.

To już kolejna zmiana terminu, w jakim na biurko ministra zdrowia miał trafić projekt obwieszczenia w tej sprawie. Zespół powstał jeszcze za czasów, gdy ministrem zdrowia był Bartosz Arłukowicz. Pierwotnie eksperci mieli zakończyć prace do grudnia 2015 roku. Termin ten został przesunięty na koniec września 2017 roku, a teraz Ministerstwo przesuwa go na koniec tego roku.

Do zadań Zespołu należy opracowanie projektu obwieszczenia w sprawie kryteriów i sposobu stwierdzania trwałego nieodwracalnego ustania czynności mózgu i przedstawienie go ministrowi właściwemu do spraw zdrowia. 

Zarządzenie w sprawie powołania Zespołu roboczego do spraw opracowania projektu obwieszczenia w sprawie kryteriów i sposobu stwierdzenia trwałego nieodwracalnego ustania czynności mózgu

AS

Źródło: MZ

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz