Posłowie niezainteresowani zmianami w POZ

03 Października 2017, 12:32

Dziś sejmowa podkomisja miała rozpocząć prace nad rządowym projektem ustawy o POZ. Niestety okazało się to niemożliwe. Na posiedzenie dojechało tylko dwóch posłów, więc nie było wymaganego kworum by prowadzić prace legislacyjne. 

Podkomisja stała do spraw organizacji ochrony zdrowia i innowacyjności w medycynie liczy 11 członków. Przewodniczy jej poseł PiS, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia, Tomasz Latos. Latos był jednym z dwóch posłów podkomisji, którzy stawili się na dzisiejszym posiedzeniu. Pozostali nie dotarli. Jest wśród nich m.ni. posłanka Anna Czech, Barbara Dziuk, Elżbieta Gelert, Józefa Hrynkiewicz i poseł Marek Ruciński.

- Pierwszy raz od dwunastu lat widzę coś takiego. Jest mi wstyd za cały Parlament, a w tym przypadku za komisję – mówił dziś jej przewodniczący Tomasz Latos. Jak wyjaśnił, w sytuacji braku kworum nie jest możliwe prowadzenie prac legislacyjnych nad projektem.

- To jest jedna z ustaw, które przynoszą na tyle istotną zmianę dla systemu ochrony zdrowia w Polsce, że warto posłuchać kolejny raz wszystkich krytycznych uwag do jej zapisów. Deklaruję otwartość na przyjęcie tych uwag – mówił dziś w Sejmie wiceminister zdrowia Zbigniew Król. Niestety komisja nie mogła dziś podjąć żadnych wiążących decyzji.

Aleksandra Smolińska

Źródło: Sejm

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz