Latos o sejmowym wsparciu dla Radziwiłła: Mam nadzieję, że opozycja będzie konstruktywna

09 Listopada 2015, 18:13

Konstanty Radziwiłł nie jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości, ale jako członek rządu Beaty Szydło będzie zobowiązany realizować propozycje dotyczące ochrony zdrowia, o których PIS mówił w kampanii wyborczej. Czy będzie miał wsparcie polityczne tak potrzebne do wprowadzania zmian systemowych? 

O to czy Konstanty Radziwiłł może liczyć na posłów i senatorów, których głosy będą niezbędne podczas procedowania ustaw likwidujących NFZ i przywracających budżetowy system ochrony zdrowia, zapytaliśmy byłego przewodniczącego Sejmowej Komisji Zdrowia posła Tomasza Latosa z PIS –  Mam nadzieje, że może liczyć,  ja na pewno deklaruje swoje osobiste wsparcie. Problemy z pewnością niełatwe, ale osoba bardzo kompetentna, świetnie przygotowana i z pewnością poradzi sobie, nie mam co do tego wątpliwości. Choć wsparcie, wspólne działania ponad podziałami, jest tutaj bardzo ważne i mam nadzieję, że takowe będzie.

Zapytany czy widzi możliwość wsparcia ze strony opozycji, która krytykuje propozycje PiS w zakresie zmian w systemie odpowiedział:  –  Tym bardziej ważne będzie jakie w praktyce będą te propozycje i mam nadzieję, że ich ewentualna krytyka będzie konstruktywna. Ja cieszę się na współpracę z panem ministrem Radziwiłłem i z pewnością będzie to osoba, która ma doświadczenie i będzie potrafiła naprawić polską służbę zdrowia.

AG

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz