Na spotkaniu z rezydentami będzie premier Szydło i wicepremier Morawiecki?

04 Października 2017, 11:40

Jak informuje Porozumienie Rezydentów OZZL, w dzisiejszym spotkaniu młodych lekarzy z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem mają też wziąć udział przedstawiciele premier Beaty Szydło i wicepremiera Mateusza Morawieckiego. 

- Nie wiemy jeszcze czy premier Beata Szydło w wicepremier Morawiecki będą osobiście uczestniczyć w dzisiejszym spotkaniu, ale na pewno ma w nich brać udział ktoś z Kancelarii Premiera i z Ministerstwa Finansów – powiedziała w rozmowie z nami Joanna Matecka z Porozumienia Rezydentów OZZL. Wiadomo, że spotkanie odbędzie się dziś o godz. 18 w warszawskim Centrum Dialogu.

Także dziś, o godz. 16 ma się zebrać Komitet Protestacyjny Porozumienia Zawodów Medycznych. Jak informuje PZM, dalsze kroki będą zależeć od efektów protestu głodowego. – Na razie nie udzielamy informacji o ewentualnych dalszych planach. Uzależniamy je między innymi od rezultatu dzisiejszych rozmów ze stroną rządową – wyjaśnia Joanna Matecka z PR OZZL.

Przypomnijmy, że strajk głodowy młodych lekarzy trwa od poniedziałku. Rezydencji domagają się m.in. zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia, zmniejszenia biurokracji oraz poprawy warunków pracy. Wśród postulatów są także podwyżki. 

AS

Foto: KPRM

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz