TVP Info tłumaczy się z usuwania wpisów rezydentów. Nie chcą trollowania

09 Października 2017, 9:47
09 Października 2017, 9:47

TVP ignoruje w serwisach informacyjnych protest młodych medyków i wspierających ich przedstawicieli innych zawodów medycznych. W TVN czy Polsacie jest o wiele więcej relacji o tym wydarzeniu. Rezydenci postanowili więc informować o proteście poprzez profil Fb TVP Info, ale ich wpisy są kasowane. Czemu? To wyjaśnia telewizyjna stacja.

To co zrobili rezydenci bywa nazywane trollowaniem. Chcieli sprowokować stację telewizyjną do zwrócenia na nich uwagi, a w części wpisów zarzucali jej nierzetelność. Zarzucili profil Fb TVP Info swoimi wpisami na temat protestu. Ale te były usuwane, przez co z stacja jeszcze bardziej zaostrzała konflikt. 

Poniżej przedstawiamy fragment informacji, jaką na swojej stronie internetowej zamieściło TVP Info.

"Porozumienie Zawodów Medycznych na swoim profilu na portalu społecznościowym Twitter poinformowało, że moderatorzy usuwają komentarze dotyczące protestu lekarzy rezydentów. Chodzi o profil na Facebooku TVP Info. Jak jest naprawdę?

Według młodych lekarzy, moderatorzy profilu TVP Info zachowują się nagannie i usuwają ich komentarze, które mają przypominać o proteście. Zapominają jednak dodać, że łamią kilka punktów Netykiety, czyli zbioru zasad, które mówią o tym, jak kulturalnie zachowywać się w sieci.

Po pierwsze, powszechnie przyjęte jest, aby nie zasypywać innych powtórkami treści bądź zbędnymi linkami, komentarzami zawierającymi treści niezwiązane z artykułem czy informacje nieużyteczne. Wszechobecne są niestety komentarze o treści „protestmedyków” pod każdym artykułem, nawet jeżeli jego treść nie ma najmniejszego związku z obecnie trwającym protestem.


Użytkownicy nagminnie łamią zasady kultury w internecie. Młodzi medycy łamią jeszcze jedną, dla wielu najważniejszą zasadę Netykiety - zaśmiecanie publicznej dyskusji. 

Wielu użytkowników publikuje taką samą treść komentarza, przez co nie pozwala innym użytkownikom dołączyć do dyskusji pod danym artykułem - to powoduje efekt spamu, czyli zaśmiecania dla zaśmiecania.
 
 
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz